Pattaya je předním plážovým letoviskem Thajska a každoročně přiláká více než 8 000 000 turistů z celého světa. Pattaya poskytuje na vysokém standartu hotely, restaurace, sportoviště, nákupní a zábavní centra, přiměřené ceny a široký výběr nedalekých turistických atrakcí. To vše se honosí nejlepší euroasijskou kuchyní různých chutí a cen. Pattaya je nejen významným potápěčským centrem, ale také i rájem pro hráče golfu, v rádiusu 40km se nachází více než 30 golfových hřišť mezinárodní úrovně.

Více informací o letovisku Pattaya můžete nalézt na Thajsko Online.

V regionu je mnoho průmyslových podniků, továren a společností pro lodní námořní dopravu. Velmi je zde rozvinutý i sektor služeb – turismus, maloobchod a stavebnictví. Pattaya je jedno z hlavních turistických letovisek Thajska a jen v Bangkoku nalezneme vice apartmánových budov než v Pattaya. Tato oblast je nejvíce populární mezi cizinci, kteří se rozhodli strávit zde svoji penzi. Infrastruktura jako jsou nemocnice, školy, nákupní centra a zábavně sportovní centra tomu odpovídá. Nedávno v Pattaya bylo dokončeno obchodní centrum Central Festival Pattaya, které je největší přímořským obchodním centrem v Asii.

Pattaya je jen 120km z centra Bangkoku a jízda automobile po nedávno dokončené dálnici nezabere vice než 2 hodiny. Z ultramoderního letiště Suvarnabhumi je to jěště blíže a cesta trvá kolem 1 hodiny. 20km od Pattaya leží letiště U-Tapao, ze kterého můžete letět třeba na Koh Samui. V loňském roce vláda schválila investici do letiště U-Tapao a během 3 let bude mít letiště mezinárodní status a letecké společnosti budou nabízet let do celého světa. Netřeba zdůrazňovat, že tímto krokem se opět zvýší popularita celého regionu.

Současná situace na realitním trhu

Pattaya je velmi příjemné místo pro život a investice. Je take velmi populární pro všechny obyvatele Bangkoku, kteří utíkaji přes víkend z betonové metropole. Pattaya přitahuje čím dál vice trvalých usedlíků z řad cizinců či zaměstanců nadnárodních koncernů, které mají své podniky a továrny v blízkosti Pattaya. Díky všem těmto důvodům je poptávka po kvalitním ubytovaní v Pattaya na vysoké úrovni a investice do nemovitosti za účelem dalšího pronajímaní se jeví jako rozumná.

Investice do apartmánů a condominií je v Pattaya nejběžnější. Jedná se totiž o nejjedodušší cestu jak získat vysněnou nemovitost v ráji. Díky thajským zákonům může až 49% apartmánů v budově patřit cizincům. To dává investorům velkou možnost, jak si vybrat mezi současnou nabídkou. Není problém koupit nemovitost i na thajskou spolecnost, dokonce tím investor dosáhne jěště větších zisků. Během posledních let se cena apartmánů každoročně zvedá o 15%. Jen v roce 2008 při globální ekonomické krizi se situace trochu zhoršila. Nicméně koncem roku 2010 se situace vrátila k normálu, kdy poptávka po kvalitním ubytování dosáhla úrovně před rokem 2008. V současné době je ve výstavbě kolem 40! nových developerských projektů a mnoho dalších čeká na spuštění. Reklamní kampaně jednotlivých developerů probíhají na plné obrátky. Developerské společnosti se navzájem předhánějí nejrůznějšími cenovými pobídkami. V současné době můžete nalézt nabídky na apartmán o velikosti 30m2 ve zbrusu nové budově již od 990.000,- THB / 680.000,- CZK (aktuální kurz). Samozřejmostí je bazén, fitness, podzemní parkoviště a restaurace přímo v budově. Zařízení a styl apartmánů se pohybuje od tradičního thajského až po ultramoderní desing. Záleží jen na Vašem gustu. Mezi nejpopulárnější residenční čtvrtě patří Pratamnak Hill, Cosy Beach a Jomtien.

Jaké typy nemovitostí jsou nejvíce vyhledávané

Rok od roku se v Pattaya zvedá poptávka po nemovitostech k pronájmu a trh se rozvíjí rychlejí než kdykoliv předtím. Je zde mnoho nájemníků, hlavně z řad velkých firem, kteří hledají nové domy či apartmány k pronájmu. Délka nájemní smlouvy se pohybuje mezi 1 až 3 lety. Luxusní 3 ložnicový dům v uzavřeném objektu s vlastním bazénem a zahradou se dá pronajmout v rozmezí 30.000 – 100.000,- THB za měsíc. Samozřejmě záleží na poloze a kvalitě. Luxusní 2-3 ložnicový apartmán s výhledem na moře se dá pronajmout v rozmezí 60.000 – 120.000,- THB za měsíc. Mezi nejpopulárnější čtvrtě patří Pratamnak Hill, Cosy Beach a Jomtien. Luxusní 30m2 studio apartmán s kvalitní polohou se dá pronajmout v rozmezí 12.000 – 20.000,- THB za měsíc.

Průměrný roční příjem z pronájmu nemovitosti se pohybuje v rozmezí 7 – 10%, což je rozhodně více než ve většině vyspělých zemích včetně České republiky. Nemovitost by se měla nacházet v dobré lokalitě, zařízení by mělo být na kvalitní úrovni a objekt by měl nabízet další vybavení jako je bazén, fitness centrum, restauraci a moderní recepci. Pokud se nemovitost nachází ve špatné lokalitě, je zastaralá a bez potřebného dalšího vybavení, může se stát, že leží ladem a trvá dlouhé měsíce, než naleznete nájemníka... Zisky z takovéto nemovitosti jsou sotva poloviční, než v jaké doufáte.

Pokud se rozhodnete koupit nemovitost za účelem pronájmu, vždy hledejte mezi kvalitními a novými budovami se skvělou polohou. Zisky z pronájmu Vás mile překvapí. Při výběru té správné nemovitosti Vám rádi poradíme.

Doporučené nemovitosti k prodeji

F001, The View Cosy Beach 1+1
฿ 3,090,000.00
Typ nemovitosti: Financování, Byty
Prodej/Pronájem: PRODEJ
...

F002, The Place Pratumnak 1+1
฿ 3,950,000.00
Typ nemovitosti: Financování, Byty
Prodej/Pronájem: PRODEJ
...

C003, New Nordic Sea View 3+1
฿ 11,000,000.00
Typ nemovitosti: Byty
Prodej/Pronájem: PRODEJ
...

Doporučené developerské projekty

NC002, The Jewel Pratumnak
฿ 2,465,600.00
Typ nemovitosti: Nové byty
Prodej/Pronájem: PRODEJ
...

NC003, The Point Pratumnak
฿ 3,200,000.00
Typ nemovitosti: Nové byty
Prodej/Pronájem: PRODEJ
...