Podrobný průvodce nákupem realit

500,000 Kč až 30,000,000 Kč

Další možnosti vyhledávání

500 Kč až 500,000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Nalezeno 0 nemovitostí Zobrazit výsledky
Výsledky vyhledávání

Jak koupit dům v Thajsku

Napsal daniel dne 01/03/2022
0

První věc co je si třeba pamatovat při plánování nákupu nemovitosti v Thajsku je, že podle thajských zákonů není možné, aby cizinec vlastnil půdu na svoje vlastní jméno. Nicméně čím dál tím více cizinců investují do nemovitostí v Thajsku nebo si zde pořizují svá prázdninová sídla. Jedná se o naprosto legální a široce akceptované způsoby vlastnictví thajské půdy.

Zde jsou 2 nejpopulárnější a nejvíce využívané způsoby jak koupit a vlastnit půdu na ostrově Koh Samui:

Dlouhodobý pronájem půdy na 30 let

Nejjednodušší a relativně přímočarý způsob jak může cizinec využívat půdu, na které stojí jeho vysněná nemovitost. Aby smlouva byla vynutitelná je třeba každý pronájem na období delší než 3 roky registrovat na příslušném pozemkovém úřadě. Údaje o pronájmu se zapíší do dokladu o vlastnictví půdy – Chanote a zaplatí se příslušné správní poplatky. Registrace pronájmu zůstává v platnosti i při změně vlastnictví půdy. Ve smlouvách o pronájmu je cizinci většinou dáno předkupní právo při změnách vlastnictví půdy v budoucnosti. Mezi další body smlouvy patří i možnost nájemce dále pronajmout, prodat nebo převést svoje právo. Většina kupujících uvažuje tak, že bude nemovitosti užívat po dobu cca 20-30 let a pak ji prodá či převede za mnoho násobek původní ceny. Do smlouvy o pronájmu se zpravidla zavádí body o automatickém prodloužení na dalších 2x 30 let. Celková doba pronájmu tedy bývá až 90 let.

Založení společnosti s ručením omezeným

Tato forma vlastnictví je nejoblíbenější u zahraničních investorů. Přestože zákony a předpisy jsou velice proměnlivé, poskytuje velkou ochranu zahraničnímu akcionáři. Thajské zákony vyžadují aby nejméně 51% podílu společnosti bylo ve vlastnictví thajské právnické osoby. Správnou formou vytvoření firmy a její struktury lze ale docílit toho, že cizinec má absolutní kontrolu nad firmou a jen on rozhoduje o investicích, prodejích, nákupech , zkrátka o všem dění ve firmě. Při úpravě stanov společnosti a použití dvou druhů akcií – kmenové a preferenční s rozdílným hlasovacím právem, a v případě že cizinec je jediný ředitel (jednatel) společnosti, který ji může zastupovat a podepisovat veškeré dokumenty, je minoritnímu akcionáři dána účinná kontrola nad společností.

Výhody a nevýhody

Obě z možností mají své výhody a nevýhody. Zde jsou ty nejdůležitější:

Dlouhodobý pronájem

VÝHODY NEVÝHODY
Rychlý a přímočarý způsob      Půda či nemovitost není vaše, pouze si ji pronajímáte
Minimální daň z převodu      Není možné získat hypotéku nebo půjčku
Nemusí se vést účetnictví společnosti      
Žádné roční daňové přiznání     

Společnost s ručením omezeným

VÝHODY NEVÝHODY
Přímé a plné vlastnictví nemovitosti      Náklady na založení společnosti     
Snadný prodej nemovitosti – převod podílů společnosti      Vyšší daň z převodu
Možnost hypotéky nebo půjčky      Vedení účetnictví společnosti
       Roční daňové přiznání 

Thajské zákony jsou velice specifické a složité. Důrazně doporučujeme využívat pouze služeb renomovaných agentů a právních kanceláří. Individuální pokusy o proniknutí spletí nástrah celého procesu končí VŽDY neúspěšně a se ztrátou. Pro více informací nás prosím kontaktujte, rádi Vám poradíme nebo doporučíme vhodnou právní kancelář. 

Porovnejte nabídky